Marka Intra

Marki Intra to renomowany producent najwyższej jakości produktów wykonanych ze stali nierdzewnej. Cenne doświadczenie zdobyte przez dziesiątki ostatnich lat stanowi punkt wyjścia do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Dzięki połączonej wiedzy firm Mölntorp ze Szwecji i Juvel z Danii, Intra stała się cenioną na arenie międzynarodowej marką, oferującą szeroką gamę nowoczesnych produktów wyróżniających się jakością i atrakcyjnym designem.

Historia marki Intra

Firma, której ostatecznie nadano nazwę Intra powstała w 1946 roku, tuż po II Wojnie Światowej.
Firmę założył Konrad Lassen na początku nadając jej nazwę Tapas FABRIKKER A / S. Początkowo miała ona zajmować się produkcją tapet ściennych. Tak się jednak nie stało, ponieważ Lassenowi brakowało pieniędzy na zakup niezbędnych maszyn. Jednak dzięki znajomościom rodzinnym zdobył kontakt do szwedzkiej firmy z Östersund, produkującej umywalki i inne elementy ze stali nierdzewnej. Konrad, dzięki pomocy Claesa Hallströma wznowił swoją działalność w 1947 roku zmieniając jej specjalizację oraz nazwę na Byggeartikler A / S. Firma zaczynała od sprzedaży produktów budowlanych, takich jak blachy ocynkowane, ale ostatecznie zmieniła jej kierunek działalności na wytwarzanie produktów ze stali nierdzewnej. Firma zmieniła nazwę na Intra AS w 1976 roku oraz znacznie rozszerzyła swoje udziały na rynku norweskim - częściowo dzięki własnej mocy produkcyjnej, a także poprzez przejęcia innych firm.
W 1988 roku Intra AS rozszerzyła swoją działalność na rynku szwedzkim i duńskim poprzez połączenie z firmami Gustavsberg ze Szwecji oraz Juvél z Danii.
W 1989 roku norweskie zakłady produkcyjne firmy zostały przeniesione z Trondheim do jej obecnej lokalizacji w Malvik.
Od 1994 roku firma Intra jest obecna również w Polsce.

Intra obecnie

Po ekspansji firmy w latach 90-tych, Intra zatrudnia 297 pracowników, generując obroty na poziomie 300 mln Koron Norweskich (NOK).
Od 2016 roku oficjalnym dystrybutorem produktów sanitarnych marki Intra w Polsce jest firma AGED Sp. z o.o.